وکیل خانواده در بندرعباس


اگر سوالی در خصوص مطلب وکیل خانواده در بندرعباس داشتید میتوانید در پایین همین صفحه از بخش نظرات سوال خود را مطرح نمایید.

در ابتدا توصیه ما به همه زوجین بر این است که زوجین برای خاتمه دادن به زندگی مشترک و طلاق عجله نکنند.

وکیل خانواده در بندرعباس

از جمله از مزایای داشتن وکیل در پرونده های طلاق توافقی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

در صورت اختیار وکیل دادگستری اصولا نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد در مراحل دادگاه نیست مگر در مواردی که دادگاه حضور موکل را ضروری بداند.

برای کسانی که تا کنون با دادگاه اصطلاحا سر و کار نداشته اند، گذشته از نا آگاهی نسبت به طلاق، ممکن است استرس و اضطراب حضور در دادگاه را داشته باشند. بدیهی است طرفی که وکیل دارد دچار اینگونه اضطراب ها نخواهد شد.

عده ای از مردم با توجه به شخصیت، شغل و سایر مسایل معتقدند که اگر در مجتمع قضایی خصوصا دادگاه خانواده حضور پیدا کنند چه بسا که با شخص آشنا و یا از اقوام رو به رو شوند و این به زعم آن ها صورت خوشی نداشته باشد، گذشته از درست و غلط بودن این اعتقاد که جنبه شخصی دارد، بودن وکیل به جای موکل در دادگاه از جمله دیگر از مزایای داشتن وکیل می باشد که این مشکل را حل می کند.

وکیل طلاق توافقی و خانواده در بندرعباس

اما اهل فن می دانند در جای که توافق های زوجین زیاد، مدت دار و یا پیچیده است، نیاز به کسی است که از اطلاعات حقوقی کافی برخوردار باشد و به ظرایف مسائل حقوقی آگاه باشد. لذا توصیه بر این است که حتی الامکان در تمام مراحل رسیدگی قضایی از وکیل دادگستری ( وکیل خانواده بندرعباس ) استفاده کنید.

توصیه بر این است که اولا زوجین برای خاتمه دادن به زندگی مشترک و طلاق توافقی عجله نکنند. شاهد پرونده های زیادی بوده ایم که زوجین با عجله و با تصمیم آنی به دادگاه برای طلاق توافقی مراجعه کرده اند ولی بعد از فروکش کردن عصبانیت، پشیمان شده اند. طلاق توافقی اولین راه حل نیست بلکه آخرین آنهاست.

ثانیا به هر دلیل اگر تصمیم قطعی برای طلاق توافقی گرفتید میتوانید برای حفظ حرمت طرفین و جلوگیری از تنش و درگیری به وسیله وکیل خانواده و طلاق توافقی آن را انجام دهید.

️ آیا همسرم می تواند دوباره مطالبه مهریه کند؟ ️

کاملاً وابسته به توافق زوجین است.

برای طلاق توافقی به چند وکیل نیاز است؟

برای طلاق توافقی هر کدام از زوجین نیاز به یک وکیل مجزا دارند.

اشتراک در
اطلاع از
10 سوالات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه

آقای اصبحی سلام وقت بخیر. سوال من اینه که با توجه به اینکه عقد معمولی هست نه شرط مکان ولی خانم بعد چند سال زندگی اگه اذیت شه آیا از لحاظ قانونی میتونه شوهر رو مجبور به مهاجرت کنه. و دوم اینکه اعتبار تعهد محضری برای شکایت به چه صورت می‌باشد، آیا در صورتی که بهشون عمل نشده باشه قابل پیگیری بعد از زمان انقضا هستن؟ با تشکر

سلام جناب اصبحی وقت شما بخیر لطفاً راهنمایی بفرمایید. من و همسرم از هم جدا شدیم و یک دختر داریم همسرم دخترم را با خود برد و نمی‌گذاشت من دخترم رو ببینم و از او شکایت کردم و پرونده ما را به شورا دادن همسرم در شورا تهود دادکه دخترم آخر هفته‌ها ببرمش پیش خودم و شنبه‌ها هم ببرمش پیش او و حالا زیر تهود خودش زده باید چیکار کنم ایا باید جلوی دخترم را بگیرم تا بره ازم شکایت کند تا دادگاه حق به من میده یانه دادگاه به نظر شما باید چیکار کنم ؟

سلام خسته نباشید آقای اصبحی. لطفاً راهنمایی بفرمایید پسر من چند وقت با زنش اختلاف داشت و زنش بدون اجازه تمام اساس خونش رو برده خونه مادرش و الان شکایت کرده بابت مهریه و نفقه و استرداد جهیزیه و ذرب وجرح که حقیقت ندارد ابلاغیه آمده و پسرم ترسیده و نرفته و حکم جلبش را گرفتند ما مدرکی نداریم که ثابت کنیم چکار کنیم؟

سلام آقای اصبحی وقت شما بخیر. لطفا راهنماییم کنید من و همسرم از هم جدا شیدم همسرم دخترم را با خود برده من از اوشکایت کردم پرونده‌ام رو به شورا دادن همسرم در شورا تعهد داد که آخر هفته دخترم پیش من بمونه اما زد زیرش و میگه من شورا قبول ندارم من میخواهم دخترم راکه آوردم دیگه ندمش تا بره ازم شکایت کنه تا هرچی دادگاه گفت حالا باید چیکار کنم جلو دخترم را بگیرم یا نه؟ ممنونم

سلام آقای اصبحی وقت شما بخیر. بنده ۱ سال هست ازدواج کردم و از همان ابتدا با ناسازگاری همسرم و خانواده مواجه شدم ایشان به تازگی دادخواست استرداد طلاهای خریدن و دادن و فاکتورها رو هم دارن
میخواستم ببینم راه حل قانونی هست که من طلاها رو برگردونم به ایشون تا فردا روزی مدعی نشود؟