وکیل ثبتی بندرعباس

وکیل ثبتی بندرعباس

وکیل ثبتی بندرعباس

اگر در خصوص مطلب وکیل ثبتی بندرعباس سوال یا نظری دارید میتوانید از پایین همین صفحه آن را ارسال نمایید.

وکیل ثبتی در بندرعباس

وکیل ثبتی یکی از انواع وکالت های کاربردی و مورد نیاز برای مسائل حقوقی ثبتی است. البته شایان ذکر است که مسائل و چالش های حقوقی به صورت کلی باید با درجه اهمیت بالا مد نظر قرار گرفته و تمام کاربران قبل از هر اقدامی در چنین مسائلی لازم است تا با وکیل و مشاور حقوقی به مشورت بپردازند. در غیر این صورت ممکن است تاوان سنگینی را پرداخته و ضررهای هنگفتی را وارد زندگی خود نمایند. این موضوع مختص شرایط خاصی نبوده و امور و دعاوی ثبتی تنها یکی از این بخش ها است که به دلیل پیچیدگی های بسیار زیادی کمی با اهمیت بیشتر بدان نگاه شده است.

چرا به وکیل امور ثبتی نیاز داریم؟

برای موارد مختلفی نیاز است تا از خدمات وکیل ثبتی استفاده کنیم. کلیه امور مربوط به شناسنامه اعم از تغییر نام خانوادگی تا تغییر سایر مشخصات مندرج در شناسنامه، رفع ممنوع الخروج بودن افراد حقیقی، تمام امورات مربوط به ثبت اختراع، اصطلاح انواع سندهای مالکیت ملکی و …، اعتراض به کلیه امور اجراییه و ابطالیه مربوط به اسناد لازم الاجرا و مواردی از این دست گوشه هایی از شرایطی است که برای پیش برد اهداف خود در آنها نیاز به استفاده از خدمات وکیل امور ثبتی خواهیم داشت.

وظایف وکیل ثبتی

اشاره کردیم که حدود اختیارات و وظایف وکیل متخصص امور ثبتی بیشتر با توجه به نوع وکالت نامه تنظیم شده و مفاد آن تعیین می شود. از این رو برای تعریف وظایف وکیل ثبتی نیز باید متناسب با نوع وکالت نامه به بحث و گفتگو بپردازیم. اما به صورت کلی چنین فردی چه وظایفی را می تواند برای موکلین خود انجام دهد؟

اولین و شاید هم مهم ترین وظیفه وکیل امور ثبتی ارائه خدمات مشاوره در زمینه مشکلات حقوقی مربوط به ثبت اسناد و مدارک است. شما با مراجعه به وکیل امور ثبتی و با طرح چالش های پیش روی خود در وهله اول باید مشاوره های لازم برای حل آن ها را دریافت کنید.
حل چالش های مربوط به انواع دعاوی ثبت یکی دیگر از وظایف اصلی و مهم وکیل متخصص امور ثبتی است که می توانید در این باره از وی کمک بگیرید.
مراجعه به دفاتر ثبت اسناد و انجام کارهای مربوط به امور ثبت ملک، وکیل ملکی و … نیز از جمله دیگر وظایفی است که می توانید برای آن از خدمات وکیل امور ثبتی استفاده کنید.
برای تنظیم سند رسمی ملک خود نیز می توانید از این خدمات بهره مند شوید. دقت کنید که استفاده از چنین خدماتی مستلزم دادن اختیارات لازم به وکیل خواهد بود.
برای اموراتی مانند ثبت شرکت ها، ثبت علائم تجاری و ثبت برند نیز می توان از خدمات وکیل استفاده نمود.
هر چند بسیاری از وظایف یاد شده در بند بالا بسیار ساده به نظر می رسند، اما در حقیقت ممکن است چالش ها و قوانین پبچیده بسیار زیادی پشت آن ها وجود داشته باشد. اگر بدون در نظر گرفتن شرایط حاکم و قوانین مربوطه اقدام به ورود به چنین مسائلی نمایید، امکان بدتر شدن شرایط مخصوصاً در دعاوی ثبتی برای شما وجود خواهد داشت. خدمات وکیل  و استفاده از مشاوره برای چنین اموری در چنین مواقعی اهمیت خود را نشان می دهند. همچنین هر یک از این موارد و وظایفی که برشمردیم ممکن است حاوی جزئیات ریزی نیز باشند که برون رفت از چالش های مربوط به آنها نیاز به استفاده از خدمات وکیل امور ثبتی را چند برابر می نماید.

وکیل ثبتی بندرعباس

مرجع رسیدگی به دعاوی ثبتی در قانون

سازمان ثبت اسناد و مدارک رسمی کشور زیر نظر وزارت دادگستری به فعالیت خود می پردازد. به همین دلیل برای بررسی و رسیدگی به شکایات و دعاوی ثبتی نیز باید از طریق این وزارت خانه اقدام شود. کاربران می توانند با ثبت شکایات خود در دادگاه عمومی محاکمه دادگستری اقدام به تشکیل پرونده و احقاق حقوق مورد نظر خود نمایند.

وکیل ثبتی کیست؟

حقوق دنیای گسترده و شاخه های متنوعی دارد به همین دلیل برخی از وکلا به طور تخصصی و حرفه ای در برخی از شاخه های حقوق فعالیت می کنند؛ یکی از این شاخه ها حقوق ثبت است که در زمینه قانون ثبت اسناد و املاک کشور است. این قانون یکی از پیچیده ترین و سختترین قوانین کشور محسوب می شود و صرف اطلاع از مواد آن نمی تواند باعث این شود که در یک دعوا پیروز شویم.

وظایف وکیل ثبتی شامل چه چیز هایی می باشد ؟

رایج ترین اموری که از طرف موکل به وکیل ثبتی محول می شود اغلب درباره ثبت املاک یا تنظیم اسناد ملکی است اما وظایف وکیل ثبتی به همین موارد محدود نمی شود.

اشتراک در
اطلاع از
2 سوالات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه

سلام جناب وکیل لطفا راهنماییم بفرمایید. ممنونم یک قطعه زمین در میناب از فروشنده خریداری کرده و با کمک همسایه (با در اختیار قرار دادن آب و برق) آنر را ساختم حال همسایه ادعا می‌نماید نیمی از زمین مربوط به سند ثبتی وی می‌باشد و در دادخواستی که داده حکم خلع ید و تصرف به نحو عدوان گرفته است.
نیمی بیشتر ساختمان رو هم در بر می‌گیره.
و بقیه زمین و ساختمان غیر قابل استفاده است.
فروشنده نیز فوت نموده است من باید چه اقدامی بر علیه وراث انجام دهم و در صورت ارایه دادخواست به دادگاه چه خواسته‌هایی مطالبه نمایم.