شماره وکیل در بندرعباس

شماره تماس وکیل بندرعباس


بهروز اصبحی وکیل پایه یک دادگستری بندرعباس
0917202194809120649022


شماره وکیل بندرعباس | هرمزگان

خدمات و امور قابل واگذاری به دفتر وکالت و قابل توکیل به وکیل دادگستری به طور کلی و عموما مربوط است به اموری که قابل طرح در مراجع دادگستری و قضائی هستند. 

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در هر مساله حقوقی از جمله تنظیم قرارداد، ایجاد یک رابطه حقوقی و هر امری که تصمیم گیری در آن نیازمند دانش و تخصص حقوقی است، رجوع به دفاتر وکالت و مشاوره با وکیل دادگستری ضروری است.


موضوعات قابل توکیل به وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس

دعاوی حقوقی یا مدنی:

دعاوی مدنی در ارتباط با مسائل اجتماعی و روابط مردم در اجتماع مورد بررسی قرار می گیرند. برای اینکه از حقوق مدنی خود آشنا باشیم و بتوانیم به درستی و به موقع آنها را به اجرا بگذاریم، در درجه اول نیازمند آشنایی با مقررات قانون مدنی هستیم

با توجه به ابواب مختلف قانون مدنی، دفاتر وکالت می توانند در دعاوی مربوط به اموال و مالکیت و حقوق مختلف که برای اشخاص نسبت به اموال حاصل می شود مانند حق انتفاع، ارتفاق، وقف به عنوان نهادی موثر عمل نماید و با شناسایی اسباب تملک، افراد را در رسیدن به حقوقشان یاری رساند.

از جمله مسائل مهمی که در روابط اجتماعی بین افراد بسیار به چشم می خورد و افراد در زندگی روزمره خود بسیار با آن مواجه می شوند، مبحث عقود و معاملات است که دفاتر وکالت با آشنایی با اقسام این عقود و قراردادها، شرایط اساسی برای صحت آنها، آثاری که از آنها ناشی می شود، شروط ضمن عقد و آنچه باعث سقوط تعهدات طرفین می شود، راه را برای انعقاد قراردادی که جوانب امر در آن در نظر گرفته شده باشد هموار می سازند و همچنین با تسلط و آشنایی به عقود معین ازجمله بیع و اجاره و احکام و آثار هر یک از این عقود از خساراتی که ممکن است افراد به آن دچار شوند، جلوگیری می کنند.

از جمله موارد دیگری که رسیدگی به آن نیازمند اخذ مشاوره با دفاتر وکالت است، امور مربوط به وصایا و ارث است. اموری که با توجه به قواعد آمره ای که در این زمینه تنظیم شده نیازمند دانش حقوقی می باشد زیرا در غیر اینصورت ممکن است با ناآگاهی از قواعد آمره که در زمینه ارث مطرح شده است و عدم مشاوره در این زمینه مشکلاتی بروز کند که حتی باعث اختلافات خانوادگی شدید شده و پیوندهای خانوادگی را متزلزل نماید.

آنچه بیان شد در ارتباط با اموری بود که به دلیل داشتن جنبه های مالی، لزوم مشاوره با وکیلی کاردان در آنها به شدت احساس می شد. اموری که دفاتر وکالت نیز در به انجام رساندن آنها گام بلندی برداشته اند و با پرداختن به این فعالیت ها راه گشای افراد شده اند.

اما به جز اموری که عواقب مالی دارند و ممکن است در نتیجه اقدام نادرست افراد ناآشنا به امور حقوقی باعث خسارت آنها شود، مقرراتی نیز در قانون مدنی تحت عنوان اشخاص مطرح شده است که گرچه جنبه مالی بسیار ضعیفی دارند یا اصلا بحث مالی در آنها مطرح نمی شود، اما به دلیل مقررات مربوط به هر یک و لزوم رعایت آنها، باز هم نیاز به مشاوره حقوقی بسیار محسوس است. اموری همچون: تابعیت، اسناد سجل احوال، اقامتگاه، غایب مفقود الاثر، قرابت، نکاح و طلاق، اولاد، امور مربوط به خانواده و حجر و قیومت که همگی در مبحث مربوط به اشخاص مطرح می شوند.


دعاوی خانوادگی :

علاوه بر امور حقوقی ذکر شده، به دلیل نقش و جایگاهی که خانواده در جامعه ایفاء می نماید، قانونگذار به تصویب قانون خاصی در این زمینه پرداخته که آشنایی به این قانون و نحوه رسیدگی در دادگاه های مربوط به این دعاوی، نیازمند تسلط به این قانون است که دفاتر وکالت با انجام این امور راه را برای رسید افراد به آنچه در نظرشان است، سریعتر و آسان تر نموده اند.

از جمله مواردی که این دفاتر در امور و دعاوی خانوادگی بررسی می نمایند و به ارائه راه کار لازم حقوقی پرداخته و در جریان رسیدگی های آن وارد می شوند تا افراد با صرف زمان و خاطری آسوده تر به مطلوب خود برسند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نامزدی و خسارات ناشی از بر هم زدن آن، نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح، شروط ضمن عقد نکاح، ازدواج مجدد، جهیزیه، مهریه، نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت، تمکین و نشوز، طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضاء آن، حضانت و ملاقات طفل، نسب، رشد، حجر و رفع آن، ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان، نفقه اقارب، امور راجع به غایب مفقودالاثر، سرپرستی کودکان بی سرپرست، اهدای جنین و تغییر جنسیت.


دعاوی کیفری :

آشنایی با حقوق کیفری و آنچه در قانون مجازات اسلامی به عنوان جرم مورد شناسایی قانونگذار واقع شده نیازمند آشنایی با قوانین و مقررات کیفری می باشد. علی الخصوص زمانی که افراد به دلیل عدم آشنایی با کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی به عملی دست می زنند که از دید خودشان جرم نیست حال آنکه در کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی یا قوانین خاص دیگری، جرم انگاری شده و قانونگذار برای آن مجازات در نظر گرفته است. یکی از اموری که دفاتر وکالت به آن می پردازند، روشن ساختن جرائم و مجازت آنها است که شامل حدود، قصاص، دیات و تعزیرات می باشد.


دعاوی ثبتی :

از آنجایی که ماده 22 قانون ثبت، محاکم را مکلف نموده است که تنها اشخاصی را که سند ملک به نام ایشان ثبت شده است به عنوان مالک شناسایی نمایند و به این خاطر که ثبت ملک دارای مراحل و تشریفاتی است که می تواند موضوع دعوای حقوقی قرار بگیرد، دفاتر وکالت با انجام این مراحل از وقوع دعاوی و اختلافات حقوقی که ممکن است در آینده به وجود آید، جلوگیری می نمایند.
همچنین است دعاوی که صلاحیت مراجع حل اختلاف ثبتی و یا دعاوی راجع به اصلاح و ابطال اسناد رسمی و نیز امور راجع به به اجرا گذاشتن اسناد لازم الاجرا. 

در پرونده ای که مجرم به حبس محکوم شده آیا شاکی باید برای ارسال پرونده به اجرای احکام درخواست کند؟

مجازات حبس تعزیری از جهت جنبه عمومی جرم صادر شده و با قطعی شدن حکم حبس شعبه جهت اجرای حکم به اجرا ارسال مینماید. درخواست شاکی صرفا برای دیه و خسارات صورت میگیرد.

آیا پیامک و فایل صوتی در دادگاه سندیت دارد؟

پیامک و فایل صوتی جزء ادله محسوب نمی‌شود. ولی اماره قضایی محسوب شده و در اقناع وجدانی قاضی پرونده میتواند موثر باشد.

 

اشتراک در
اطلاع از
41 سوالات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه

ببخشید آقای وکیل شکایت استرداد وجه در صورتی که چند سال از پرداخت وجه گذشته باشه به قیمت روز محاسبه میشه یا به همون تاریخ؟!
در صورتی که همون مبلغ چند سال پیش استرداد میشه، هیچ ترفند و تبصره‌ای نیست که بشه به روز حساب بشه؟!

ممنونم لطفاً آدرس دفترتون رو هم بزارید حضورا جهت مشکلم مراجعه کنم خدمتتون 🙏

سلام آقای اصبحی سوالم رو لطفا بررسی کنید ممنونم، همسرم فردا پایان یکسال حبس شه بابت کلاهبرداری هست، رد مال شه منتفی شده و شاکی ماشین و تحویل گرفته، و از فردا هم بخاطر پایان حبس فقط برای جزای نقدی داخل حبس هست، و دادگاه اعسار دارند، هیچ چیزی نداره، حتی حقوق، فقط یارانه! الان که چیزی نداره، اعسار، براش قسط بندی میشه یا بخشش؟ و قسط بندی اعسار چه شرایطی داره؟ باید ب تی ضمانت فیش گذاشت؟ و اینکه اگر دادگاه اعسار با موفقیت انجام بشه چقدر طول میکشه تا آزاد بشه؟

متشکرم 🙏

با سلام آقای اصبحی یک سوالی داشتم از خدمتتون. معنی
وقت نظارت به لحاظ صدور تصمیم نهایی ابطال شد
تجدید وبرای تاریخ… تعیین شد چی هست؟ ممنونم.

لطف کردید پاسخ دادید

سلام آقای اصبحی لطفا شماره تلفن جهت ارتباط با شما را درج کنید ممنونم

🙏🙏

با سلام خدمت آقای وکیل لطفا راهنماییم کنید. بنده دو فرزند پسر دارم یکی ۶ ساله و یکی ۲ ساله بعذ از ۸ سال زندگی میخام جدا بشم برگردم بندرعباس ک الان ساکن استان ایلام هستم و همسرم بچهارو بهم نمیده پسر کوچیکم شدید وابسته خودم هستش میخاستم بدونم ک شکایتش کنم میتونم بچها رو بگیرم

با سلام احترام اقای اصبحی

دعوا بین دو همسایه که زن همسایه ادعا میکنه که خانواده من ۶ نفره به او حمله ور شده ومورد کتڪ کارے شده وهمچنین سعے وکوشش داشتن که البسه *شلوار*منو تخریب کنند

وشاهد از همسایه ها توسط پلیس گرفته شده که همه همسایه ها طرف اونا رو گرفتن

با این که ضرب وشتم ما زیاد بوده وشوهر زن ودوست مرده که تو در گیرے زخمے شده بودن نرفتن پزشڪ قانونے وفقط میگن شما به زن من حمله ور شدین

ما هم پزشڪ قانونے رفتیم۴نفر هستیم یکے از آن ها دختر ۱۵ساله هس که گیس ها شو کندن

قربان معرفتت برادر

با سلام و عرض ادب
ببخشید سوال من در این خصوص است که در دعوا که با همسایه هم جوار در محله پایبند جنوبی بندرعباس صورت گرفته ۴نفر زن و۲ مرد از یک خانواده و این نقطه رو بگم که ۳ تا از این خانم ها دوشیزه هستن که یکیش دختر ۱۵ساله هس،۱زن و۲ مرد ازخانواده دیگر که باعث ضرب وشتم گردیده
نزاع دسته جمعی میشه یا نه وهم چنین حکمش چیه؟
با تشکر

سلام اقای اصبحی وقت شما بخیر. میخواستم بدونم میزان نفقه ماهیانه سال ۱۴۰۱ چقدر هست؟

سلام آقای وکیل خسته نباشید من مبلغ ۵۰ ملیون به داداش دوستم دادم ک ۳۱ خرداد مبلغ ۱۴۳ ملیون به من بده.داداش دوستم به گفته دوستم تو کار ارز دیجیتال فارکس و بورس هست و کارش تضمینی.
از خرداد تا اللن همش وقت میخرید. ک دیگ قرار شد چک بده ک فقط عکس چک فرستاد.
من باید چکار کنم؟؟ من بندرعباس هستم و اون خانم کرمان .. آیا روی اون چک میتونم اقدام کنم؟ واسه شکایت باید کجا برم؟
استعلام چک گرفتم ۶ میلیارد چک برگشتی داره

ممنونم پس حضورا مراجعه میکنم دفترتون

سلام برادر. همسر من قیم برادر محجورش هست و اینا یه خونه خریدن قدیما که ۲ دانگ به اسم مادرشون که فوت شده ۲ دانگ به اسم همسرم و ۲ دانگ به نام برادر محجور الان برادرشوهرم حالش خوب نیست و دکتر جوابشون کرده میخاستم بدونم این ۲ دانگ زمانی که ایشون فوت بشن آیا به بقیه هم میرسه یا فقط به همسر من که قیم ایشون هست میرسه ممنون میشم پاسخ مرا بدهید

سلام و عرض ادب خدمت شما. خسته نباشید. کسی ک تصادف کنه و بچه شکم خانومش تو تصادف فوت بشه ایا خانوم میتونه دیه بچه رو بگیره یا خیر؟

سلام اقای وکیل وقت بخیر ببخشید من یک مشکل حقوقی برام پیش امده امکان داره پاسخ بدید؟ ممنونم 🙏

با سلام آقای اصبحی وقت عالی بخیر. آیا آدرس دادگاه خانواده بندرعباس تغییر کرده ؟ ممنون

تشکر میکنم

سلام اقای وکیل وقت شما بخیر اگه کسی تو واتس اپ مزاحم نوامیس مردم بشه و بعدش همه پیام ها رو پاک کنه بطوری که برای هر دو طرف نوشته شده باشه پیام ها پاک شده است آیا کسیکه مورد مزاحمت قرار گرفته میتونه مزاحم رو محکوم کنه یا نه ، اگر از پیام ها قبل از حذف شدن اسکرین گرفته باشه چطور ( با این فرض که براحتی میشه اسکرین شات رو فتوشاپ کرد, و مجازات مزاحم نوامیس چیه ، ممنون

با سلام جناب اصبحی سوالی داشتم
در محله شهناز بندرعباس به خودرو همسایه ما اسیب زدن حالا طرف میگوید مست بوده. اگر مست باشد در مجازاتش اثری داره؟

سپاس

سلام وقت بخیر لطفاً راهنمایی بفرمایید

امروز رفتم دفتر خدمات قضایی بندرعباس برای تغییر اسمم دادخواست دادم،
که از رقیه بشه بهار
بعد گفتن شاهد هم بگو بنویسیم ،منم اسم دو مرد رو گفتم،الان ممکنه نتونن بیان چون یه شهر دیگه هستن‌

الان سوال من اینه؛ فردا برم دفتر خدمات قضایی بگم میخوام ویرایش بشه و اسم شاهد ها رو بردارین؟ و ب جای اون دو مرد اسم خواهر و دوستم رو بنویسم،یا کلا شاهد ننویسم مشکلی پیش نمیاد؟
استشهادیه هم روز دادگاه ببرم؟ اگه فقط زن های همسایه امضاش کنن مشکلی نیست؟

اگر شاهد و استشهادیه نبرم ممکنه که اسمم عوض نکنن؟
امکان تغییر اسم رقیه به بهار وجود داره؟؟
یا کلا منتظر بمونم که sms برام بیاد شاید هی نگفتن شاهد ها رو بیار

زحمت کشیدید لطفا آدرس دفترتون رو هم بنویسید حضورا خدمت برسم ممنونم 🙏