آموزش نحوه پیگیری پرونده قضایی

دادگستری بندرعباس پیگیری پرونده

اگر سوالی در خصوص مطلب دادگستری بندرعباس پیگیری پرونده داشتید میتوانید در پایین همین صفحه از بخش نظرات سوال خود را مطرح نمایید.

برخی از روش های پیگیری پرونده

 مراجعه حضوری به شعبه رسیدگی کننده

به دلایل امنیتی و قضایی، اطلاع رسانی در پرونده‌های حقوقی فقط به خواهان، خوانده و وکلای آن‌ها و در پرونده‌های کیفری فقط به شاکی، متهم و وکلای آنها انجام می‌شود.

رمز شخصی چیست؟

در هر پرونده قضایی، به تمامی اشخاص ذی سمت و مرتبط آن پرونده رمزی ۵ رقمی با عنوان رمز شخصی تخصیص داده می شود. پس از ارجاع پرونده به شعبه، در صورتی که شماره فرد در پرونده موجود باشد، رمز به خواهان پیامک می شود. فقط با داشتن این رمز است که یک شخص می‌تواند از خلاصه پرونده و روند کار پرونده ( اتفاقات و تصمیمات اخذ شده ) مطلع شود. 

ردیف فرعی پرونده چیست؟

چون ممکن است در رسیدگی به یک پرونده قضایی، پرونده از یک شعبه به شعبه دیگری ارسال شود، علاوه بر شماره پرونده، یک ردیف فرعی نیز تخصیص داده می‌شود که نشان می‌دهد این پرونده مربوط به کدام شعبه است.

 

اشتراک در
اطلاع از
18 سوالات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه

با سلام
ما تعدادی پرسنل کشتی هستیم که ماهاست حقوق نگرفتیم /برای تسریع در روند مرحله دوم چه اقداماتی باید انجام بدیم و چگونه ؟ با تشکر از شما

سلام آقای وکیل حدود یک ماه پیش از شخصی تو دادسرا شکایت کردیم اما پاسگاه پرونده رو نمیفرسته دادسرا چیکار کنم؟

سلام اقای وکیل راجع به پرونده سرقت که حکم تعلیق داده شده ۴۰روز پیش الان ابلاغیه برام اومده با عنوان اجرای احکام …اجرای احکام چیه؟

سلام جناب وکیل واسه من ابلاغ اومده برگه ولی خودم شهرستانم ثبت نام کردم تو سایت ثنا رمز و همه جی هم میزنم ولی میزنه واسه شما ابلاغیه ای صادر نشده

اقای وکیل برام پیام اومده دادخواستم ثبت شده ایا وقت دادگاه از طریق پیامک برام ارسال میشه یا باید حضوری برم

با سلام و احترام اقای وکیل. یک واحد آپارتمان در بندرعباس پیش خرید کردم که سازنده بعد گذشت یکسال هنوز شروع نکرده. مجبور شدم شکایت کنم. احضاریه دادگاه چه زمانی برای سازنده ارسال می شود؟ و همچنین زمان دادگاه؟

سلام اقای وکیل حدود یک ماه پیش از شخصی تو دادسرای بندرعباس شکایت کردم ولی هنوز هیچ ابلاغیه ای دریافت نکردم الان من باید چکار کنم؟

سلام اقای وکیل یه دادخواست علیه من در یکی از شعبات حقوقی بندرعباس صادر شده. شماره پرونده هم دارم.قسمت ابلاغ الکترونیک هم چیزی برام ثبت نشده از کجا باید پیگیری کنم ممنون از پاسخگویی شما

سلام اقای وکیل وقت بخیر ببخشید من یک مشکل حقوقی برام پیش امده امکان داره پاسخ بدید؟ ممنونم 🙏