بهروز اصبحی وکیل پایه یک دادگستری

بهروز اصبحی وکیل بندرعباس
بهروز اصبحی | وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک در
اطلاع از
28 سوالات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه

سلام آقای اصبحی. بنده حدود ۴ سال قبل در شرکت دچار حادثه شدم که ماشین از روی پایم رد شد بعد گذشت ۴ سال هنوز همون پا ودستم مشکل دارد آیا میتوانم الان شکایت کنم و دیه بگیرم

سلام. من چند سال پیش از همسرم جدا شدم و دوفرزند پسر ۱۶ و ۹ ساله دارم. و مجدد ازدواج کردم (۵۰ساله موقت. به دلیل اینکه همسرم متاهل هستند و دلیل دوم اینکه اگر ثبت بشه حضانت فرزندان از من گرفته میشه). میخوام بدونم میتونم نام خانوادگی فرزندانم رو به نام خانوادگی خودم (که اونم تقریبا ۱۵ سال پیش عوض کردم) و یا نام خانوادگی همسرم تغییر بدم (ایشون فرزند ندارن)؟

سلام من ۱۷سالمه و اسمم آمنه است ولی از بدو تولد منوعارفه صدا کردن الان میتون اسممو عوض کنم و عارفه یا یکتا بذارم؟

سلام آقای اصبحی. از طریق تلگرام خرید اینترنتی انجام دادم. وپس از واریز متوجه شدم کلاهبردار بوده واصلا سفارشم را ارسال نکردند. وهمچنان گروه وکانالهای واهی در تلگرام داره همچنان درحال جولان هست. باید چکار کنم. میخام شکایت کنم برای تشکیل پرونده و شکایت در دادگاه چقد هزینه داره؟

سلام. یه خونهٔ قولنامه‌ای رو با شوهرم خریدیم که سه دانگ اون بنام من است و سه دانگ دیگر به نام خودش (با پول طلاهام که بچه هام هم شاهد فروختن اون هستن و بخشی قرض خریدیم) حالا شوهرم قولنامه رو برداشته و از خونه برده ولی من کپی اون و عکس از اصلش دارم موقع طلاق می‌تونه سه دانگ خونه رو از من بگیره؟

سلام آقای اصبحی گرامی. من متولد سال ۱۳۶۱ هستم و پدرم سال ۶۶ برای اینکه منو زودتر بفرستن مدرسه سنم را یکسال زیاد کردن به ۱۳۶۰ و
(مدارک هم موجود هست و در توضیحات شناسنامه هم قید شده) آیا من میتونم جهت برگرداندن سنم به سال اصلی در دادگاه اعتراض کنم با توجه به اینکه من ۵ سال داشتم و الان تو ز ندگی شخصیم دچار مشکلات شدم

سلام آقای اصبحی وقت شما بخیر لطفاً راهنمایی بفرمایید. تقریبا ۶ یا ۷ سال پیش وراث پدربزرگم به صورت توافقی که یکیشون پدر اینجانب می‌باشد اقدام تقسیم ترکه کردن ولی یکی از وراث در این تقسیم حاضر نشد و بعد از یک سال بدون امضا و دریافت تقسیم نامه خود به سهم‌های مشخص شده خودش اعم از زمین باغ و باغچه که طبق همون تقسیم نامه مشخص شده بود صاحب شد و حتی در بعضی از سهم‌های خود تغییراتی انجام داده و هزینه کرده است. در یکی از سهم‌ها منزل پدربزرگ اینجانب می‌باشد و طبق تقسیم نامه عرصه آن سهم ارثی پدر و اعیان آن به اندازه ۷ سهم از ۹ سهم به پدرم واگذار شده و ۲ سهم مطلق به عموی اینجانب می‌باشد که در تقسیم توافقی حضور نداشته و اکنون دو سهم از اعیان را به هیچ وجه واگذار نمی‌کند! قابل ذکر است که منزل یاد شده با قدمت تقریبا ۳۰ سال در روستا واقع می‌باشد و همچنین قسمتی از اعیان و عرصه ساختمان که سهم یکی از عمه‌ها بوده از ایشان خریداری شده است!
یکبار اقدام به شکایت از جانب ما تحت عنوان تقسیم ترکه صورت گرفت که توسط شعبه ایراد گرفته شد و بعد از ثبت لایحه جهت تغییر عنوان شکایت به تقسیم مال مشاع، شعبه به این ایراد گرفت که چیزی که نشان دهنده مشاع بودن ساختمان بین ما و خوانده باشه وجود نداره!

باسلام من پارسال برج ۱۱ عمل جراحی بینی انجام دادم درهمون هفته اول عمل موجب تنگی نفس شدم که بادکترتماس گرفتم میگه طبیعی هست بازم هم که برای برداشتن گچ بینی رفتم پیش یه دکتردیگه که خود دکتری که عمل بینی منوعمل کرده بود معرفی کرد بازم بعدازبرداشتن کچ تنگی نفس داشتم تا الان که حدود ۸ ماه میگذره تنگی نفس دارم کجی بنی مشخص شده تورفتگی بینی دارم من حدودن ۳ ماه پیش رفتم پیش دکتری که منوعمل کرده باهاش صحبت کردم راجب این موارد ولی دکترزیربارنرفت باعث اعصابت شدوباپرخاش گری دکترمنواز مطب انداخت بیرون حالا اگه من پیگیر بشم مخواستم بدونم به نتیجه میرسم یانه ؟ ممنون

سلام جناب وکیل.شخصی فوت می‌کند و همسر از پدر و مادرش مهریه را مطالبه میکند در همین زمان پدر همسر نیز فوت می‌کند سوال است زن می‌تواند از وراث پدر همسرش مطالبه مهریه را بنماید هر چند که مدارکی متوفیان نداشته باشند؟

‌ ‌ ‌‌‌ ‌
سلام جناب وکیل.
من عکاس هستم در یه بوتیک با دوربین خودشون به مدت یه روز عکاسی کردم و بعدش گفت دیگه از فردا نیایین.(البته که کلی کار دیگه هم از من کشیدن)
ولی عکس هایی که من گرفتم رو همرو دارن تو اینستاگرام پست میکنن، در حالی که هزینه منو پرداخت نکردن و از من اجازه نگرفتن.
میتونم براشون شکایت کنم طبق این قانون؟

سلام آقای وکیل. برای ملک ورثه‌ای میخوایم انحصار وراثت بدیم حالا وصیت نامه پدرم ضروری یه؟

سلام آقای وکیل لطفا راهنماییم کنید. سال ۹۷ جایی در بندرعباس کار میکردم از ناحیه سر آسیب دیدم الان که سال ۹۹هستش بیمه میخواد هزینه پرداخت کنه میگن که طبق آخرین رای صادر شده بیمه پرداخت میشه مگه نباید بروز پرداخت بشه و طبق نرخ سال ۹۹ باشه؟

سلام آقای اصبحی وقت شما بخیر. سوالی داشتم از خدمتتون. سال ۵۸ پدرم قرارداد اجاره داشته و هرسال تمدیدش کردیم؟ الان کدوم قانون برای دعوای ما حاکمه؟ قانون۵۶ یا ۷۶؟ با چه شرایطی می‌توانیم حق سرقفلی بخواهیم؟

با سلام جناب اصبحی، آیا ضبط کردن صدای زن توسط مرد در حین مکالمه ویا دعوا در منزل که بدون اطلاع از زن باشه جرم محسوب می‌شود؟ چند ساله که دیگه موقع حرف زدن با شوهرم ویا اینکه دعوا رو شروع میکنه بدون اطلاع من صدامو ظبط می‌کنه تابه همه نشون بده واقعا نمی‌دونم از این همه بی‌حرمتی چه کار کنم. لطفاً راهنمایی کنید